RADOŠĀS DARBNICAS

RADOŠĀS DARBNICAS

 Latviski In English


Rokdarbu štelles noslēdzas ar izstādi17.06 līdz 22.06. no plkst 10.00- 17.00 T/C "Pilsētas Pasāža" radošajā darbnīcā - biedrības "RadDoma" telpās apskatāma izstāde, kur redzami dažādi radošie darbi, kas tapuši Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītajā projektā "Rokdarbu štelles Jelgavā, jeb vērtīgie rakstraudži."

Projekts norisinājās no 2015.gada 3. augusta līdz 2016.gada 31.jūlijam. Tajā bija iespēja jauniešiem un jaunajām māmiņām no Jelgavas apgūs senās un mūsdienu rokdarbu prasmes. Dažādās projekta aktivitātēs iesaistījās sešdesmit dalībnieku. Taču vairākums projektā iesaistīto personu piedalījās vairāk kā vienā nodarbību ciklā un dalībnieku skaits sasniedzis 134 kursu apmeklētājus.
Sadarbībā ar Dobeles amatu māju varēja mācīties krāsot dzijas ar augu krāsām, kopā ar keramiķi no Kandavas tapa melnā keramika un jaunieši brauca uz Kandavas cepli, lai redzētu, kā darbi tiek ar īpašu metodi apdedzināti, tika darināti cimdi un cepures adatas pinuma tehnikā un apgūts senākais jostu darināšanas veids - celaiņu aušana. Varēja iesēsties lielajās stellēs un izmēģināt lupatu deķu aušanu. Bija iespēja mācīties krāsaino un balto izšuvumu darināšanu un to iekļaušanu dažādos izstrādājumos, tai skaitā realizēt sapni par savu tautas tērpa kreklu. Adīšana, tamborēšana, frivolitē un mezglošana - no pamatprasmēm līdz sarežģītiem rakstiem projekta dalībnieki varēja darboties atbilstoši savām interesēm un radīt brīnišķīgus rokdarbus.
Tāpat izstādē apskatāmi darbi, kas tapa šūšanas, tekstilapdrukas un dekupāžas nodarbībās. Liels prieks par paveikto, izstādē redzami 45 dalībnieku darbiņi, paldies viņiem par lielisko sadarbību un ieinteresētību.
Milzīga pateicība arī projektā iesaistījaiem amatniekiem un prasmju meistariem, kas nesavtīgi dalījās ar savām zināšanām un pieredzi, īpaši Dainai Ieviņai un Marikai Rutkovskai, kas daudz laika veltīja arī brīvprātīgajam darbam.

Komentāri (0)          Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ